Jau šeštąjį kartą gegužės 5-ąją Europos žmonių su negalia bendruomenės minės Savarankiško gyvenimo dieną.

Savarankiškas gyvenimas – teisė patiems kontroliuoti savo gyvenimą, nesvarbu, kokia negalia (institucijose, net ir mažose, tai kontroliuoja kiti), asmeninė pagalba, viešųjų paslaugų prieinamumas ir įtrauktis – transportas, būstas, pagalba bendrajame švietime, atviroje (ne specialioje ar socialinėje) darbo rinkoje.

Šios dienos minėjimą inicijavo Europos savarankiško gyvenimo tinklas, kuris jungia organizacijas visoje Europoje. Nuo 2014 metų kiekvieną gegužės 5-ąją žmonės su negalia ir jų artimieji kviečiami atkreipti dėmesį į kliūtis, kurios jiems trukdo gyventi savarankiškai. Šios kliūtys atsiranda dėl paslaugų trūkumo, nepritaikytos aplinkos, neprieinamos informacijos, komunikacijos ar tiesiog ydingų nuostatų. Taip yra nuolat patiriama diskriminacija beveik visose gyvenimo srityse.

Todėl asociacija „Savarankiškas gyvenimas“ kviečia Lietuvos bendruomenę prisidėti prie teigiamų pokyčių įgyvendinant žmogaus teises negalios atžvilgiu. Pasinaudokite unikalia galimybe dalyvauti , kurios skirtos paminėti Europos savarankiško gyvenimo dieną ir vyks gegužės 4 d. 11 val.  Renkamės nuo 10 val.

Lauksime jūsų Vilniaus Vinco Kudirkos aikštėje (prie Vyriausybės).

Šių protesto eitynių priežastis – Lietuvos nesugebėjimas įgyvendinti JT neįgaliųjų teisių konvencijos nuostatų. Jei tam pritari ir Tu, pasirašyk: https://www.peticijos.lt/visos/75183/pries-neigaliuju-diskriminacija-uz-neigaliuju-teises/

Asociacija „Savarankiškas gyvenimas“ bendradarbiauja su Lietuvos vežėjų asociacija, todėl mūsų tarptautinėms protesto eitynėms „Laimė GALĖTI!“ yra skirti autobusai.

Pagal poreikį nemokamai veš ir maži, ir dideli autobusai, kurie bus prieinami kiekvienam ir bus suteikta pagalba tik apie poreikį turime žinoti iki balandžio 2️9 dienos.

Jei yra reikalinga pagalba vykstant nuo Vilniaus autobusų stoties iki Vinco Kudirkos aikštės, šią pagalbą suteiks mūsų bičiulis – Socialinis taksi.

Kviečiame užpildyti keleivio registracijos formą:

https://docs.google.com/forms/d/1zoxk1rHBXoiamz0T0rFhhp-ZJx4NWJW8kIzodLSJJpk/edit?fbclid=IwAR33JedK7LIfRRZovKMTdeAaazY8Ec64UTlf9lzMxdMNN3DB_3_1ba_oohc

 

Detalesnė informacija teikiama telefonu +370 648 47591.